Физиотерапеутска пракса у Србији има своје трајање, односно историју.

Историја физиотерапеутске праксе у Србији се поклапа са историјом европске физио праксе. У време када се у Европи отварају заводи за лечење хладном водом, гимнастиком и масажом крајем 19.века исти такви заводи се отварају и у Србији. Први у Нишу (1880.), а други у Београду (1894.), Фаркићев завод за лечење физикалном медицином. Може се сматрати да су претече ових српских завода сређени тадашњи бањски капацитети. Наиме, 1834.године наредбом Књаза Милоша да се бање среде доктор Линдермајер поставља темеље бањског лечења, бањског здравственог туризма, али и рехабилитационе  праксе, где значајно место имају физиотерапеути. Тако, већ почетком 20.века и у српским бањама се отварју институти за лечење физикалном терапијом. Први међу њима је у Врњачкој бањи санаторијум„Терапија“, потом следе и други.

Током ратова (Први и Други) и период између њих физиопракса се не прекида већ се и развија. Поред већ отворених завода и бањских института, у државним болницама почињу да раде оделења физикалне медицине, а отварају се и приватне болнице и амбуланте физикалне медицине. Томе су допринеле и друштвено историјске прилике.

После другог светског рата у новим условима се развија физио пракса као и физиобразовање. У тадашњу заједничку државу Југославију и Србију као део ње, долазе америчке колеге за помогну развоју физио и рехабилитационе праксе. Амерички тим који предводи чувени доктор Раск долази у Београд , где их дочекују доктор Мирослав Зотовић са сарадницима, у рехабилитационом центру у Сокобањској улици. Тако се успостављају темељи српске, алии југословенске рехаблитаицоне праксе према тдашљим светским стандардима. Рехалитациони центар „понеће“ име по доктору Мирославу Зотовићу и клиника за рехаблитацију „Др МирославЗотовић“ постаће центар српске, односно југословенске физио праксе. Ту ће се поред клиничке праксу спроводити и теоријаска и практична настава свих физиотерапеута у Србији. По оснивању Више медицинске школе у Београду, чувена Сокобањска остаје базе за практичну наставу српских физиотерапеута до данашњих дана.  

Српска физиотерапија бележи 140 година трајања, током којих су физиотерапеути Србије од лекарских практиканата стигли до самосталних здравствених професионалаца.